اگر گمان می‌‌کنید کسب و کارتان می‌تواند بهتر از وضعیت کنونی باشد.

اگر تصمیم دارید بهبودی در کسب و کارتان ایجاد کنید و از حضور در محل کار لذت ببرید

اگر فکر می‌کنید کسب و کارتان درچرخه تکرار افتاده است و احساس خوبی نسبت به آن ندارید

و اگر گاهی هم به این فکر می‌کنید که شانس‌تان را در کسب و کار جدیدی امتحان کنید.

این کتاب را درست انتخاب کرده‌اید. این کتاب دقیقا برای شما نوشته شده است.

سه قطعه از پازل کسب و کار، سه اصل مهم کسب و کار شماست که تا بحال هیچگاه به طور جدی به آن نپرداخته‌اید. با یادگیری و به کارگیری آنها متوجه می‌شوید که اوضاع بهبود می‌یابد و کسب و کارتان چقدر جذاب و لذت بخش میشود.

فصل اول / مشکل کسب‌وکار من

این فصل به مساله مشترک اغلب کسب و کارها می‌پردازد. در این فصل بیشتر با مشکلات شغلتان آشنا می‌شوید و اینکه چرا تا کنون موفق نبوده‌اید. ماموریت شغلی، شغل مناسب شما ، استعداد و الگوهای مناسب شغل شما مهمترین مطالب این فصل است.

 فصل دوم / چشم انداز

چشم‌انداز، اولین قطعه گمشده اکثر کسب و کارها اشاره می‌شود. اینکه چرا مهم است، تفاوت آن با آرزو و هدفگذاری چیست و چگونه طراحی شود تا بهترین بهره را از آن ببریم، مطالبی است که در این فصل خواهید خواند.

فصل سوم/ استراتژی کسب‌وکار

در این فصل با  انواع آن و استفاده و ضرورت وجود استراتژی در کسب و کار آشنان می‌شوید. استراتژی از جمله مباحثی است که در اغلب کتابها تعریف روشن و واضحی از آن بیان نشده. در این فصل با مثال و داستان سعی شده مفهوم این واژه به سادگی برای شما باز شود تا بتوانید به راحتی استراتژی کسب و کار خودتان را طراحی کنید.

فصل چهارم / سیستم‌سازی

در این فصل می‌آموزیدکه سیستم چیست؟ چه ویژگیهایی دارد؟ مزایای داشتن سیستم و چگونگی سیستم سازی یک کسب و کار را می‌توانید در این فصل پی‌گیری کنید. شاید به جرئت بتوان گفت در سیستم‌سازی به ندرت می‌توانید کتاب و منابع معتبر وخوبی پیدا کنید. تنها کتابی که تا کنون در این رابطه ترجمه شده کتاب سیستم‌سازی اثر سم کار پنتر میباشد که مستقیماً در همین رابطه است.  کتاب افسانه کار آفرینی مایکل گربر هم به این بحث به طور غیر مستقیم  می‌پردازد.

توجه داشته باشید که  کتاب فوق یک کتاب انگیزشی نیست تا با مطالعه آن انرژی شما برای انجام کاری خارق العاده افزایش یابد و چند روز بعد انرژی‌تان بیفتد و دوباره خود را در دنیای روزمرّگی همیشه بیابید، اما مطمئنم می‌توانید با بکار بردن نکات کلیدی و کاربردی آن در کسب و کارتان تحول ایجاد کنید و بدرخشید.

از آنجا که مباحث مدیریتی و کسب و کار پر از تعاریف و اصطلاحات مخصوص به خود است تمام سعی‌ام بر این بوده تا به ساده ترین بیان و با ذکر داستان‌ها مثال و عکسهایی مناسب آنها را برای شما بازکنم تا کاملاً با آنها ارتباط برقرار کنید و در کارتان به کار بندید.

جهت ماندگاری مطالب در ذهن و استفاده بهتر از آنها بعد از مباحث مهم و کلیدی کتاب محلی را با عنوان ” یادداشتی برای اقدام ”  درنظر گرفته‌ام  تا بلافاصله به ثبت ایده‌های جدید کسب وکار خود بپردازید. این ایده‌ها را جدی بگیرید و فورا یادداشت کنید. این کارسبب میشود فاصله ایده تا عمل را به حداقل برسانید.

سید محمد حسین علوی

برای تهیه کتاب می‌توانید اینجا کلیک کنید.